Policjanci z posterunku w Dygowie uratowali życie mężczyźnie

Policjanci z posterunku w Dygowie uratowali życie mężczyźnie

Szybka i sprawna reakcja policjantów  z posterunku w Dygowie uratowała życie młodemu mężczyźnie. Komenda Powiatowej Policji w Kołobrzegu zamieściła na swojej stronie internetowej opis interwencji policjantów. „Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dygowie uratowali mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Mundurowi przywrócili funkcje

życiowe 30- latkowi.Dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, który oświadczyła, że jej konkubent chce popełnić samobójstwo. Informacja natychmiast przekazana została będącemu najbliżej zdarzenia patrolowi z posterunku Policji w Dygowie.
Mundurowi mł. asp. Rafał Motała – dzielnicowy z Posterunku Policji w Dygowie oraz st. sierż. Paweł Stachowiak z Ogniwa Patrolowego, którzy dotarli we wskazane miejsce na polnej drodze zauważyli leżącego mężczyznę.
Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej  przed ich przybyciem  30 -latek został odcięty z pętli przez sąsiada. Mężczyzna nie oddychał , nie był wyczuwalny puls.
Policjanci przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po kilki minutach mężczyźnie wróciły funkcje życiowe. Na miejsce dotarła również załoga pogotowia, która zabrał oddychającego lecz nieprzytomnego mężczyznę do szpitala w Gryficach.
Szybka i sprawna reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.”Od lewej:  st. sierż. Paweł Stachowiak i mł. asp. Rafał Motała

Żródło: www.kolobrzeg.policja.gov.pl


Drukuj