UWAGA MIESZKAŃCY GMINY DYGOWO! DZWONIĄ OSZUŚCI PODAJĄC SIĘ ZA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY DYGOWO! DZWONIĄ OSZUŚCI PODAJĄC SIĘ ZA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

Policjanci apelują o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania osób i przejęcia ich oszczędności.

W dniu dzisiejszym mieszkańcy gminy Dygowo i Ustronia Morskiego otrzymują połączenia telefoniczne od kobiety podającej się za członka rodziny, który miał spowodować wypadek drogowy i prosi o przekazanie różnych kwot pieniędzy tytułem zwolnienia tej osoby z zatrzymania. W trakcie rozmowy włącza się druga kobieta, która podaje się za policjantkę i mówi, że jest taka możliwość, żeby zwolnić tą osobę po wcześniejszym przekazaniu pieniędzy.

Oszuści wyłudzający pieniądze od osób nie ustają w swojej przestępczej działalności. Dzisiaj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odebrał kilkanaście sygnałów o oszustach. Policjanci apelują o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania osób i przejęcia ich oszczędności.

Apelujemy o ostrzeganiu swoich najbliższych  o tego typu oszustach. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy powiadomić Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu, Tel. 94 35 33 511, 94 35 33 512 lub 997.

Źródło:kolobrzeg.policja.gov.pl


Drukuj