Policja jest służbą, która wspiera inspekcję sanitarną w sprawdzaniu osób poddanych kwarantannie. Na terenie gminy  jak do tej pory, w szczytowym okresie ,policjanci z posterunku w Dygowie nadzorowali 24 posesje ,w których przebywały osoby poddane kwarantannie. Obecnie ta liczba zmniejszyła się do 13 posesji.

Kierownik posterunku Damian Sielicki i dzielnicowy Rafał Motała podkreślili ,że mieszkańcy gminy Dygowo podchodzą do odbywania kwarantanny odpowiedzialnie. Nie było w tej kwestii żadnych interwencji. Mieszkańcy również odpowiedzialnie podchodzą do zakazu gromadzenia się. Jak do tej pory była tylko jedna interwencja  i jak się na miejscu okazało nieuzasadniona.

Policjanci każdego dnia dbając o bezpieczeństwo i porządek mają kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi. Ich praca w tym szczególnym czasie obarczona jest wyjątkowym ryzykiem i stresem. Medycy i służby są dosłownie na pierwszej linii walki z koronawirusem.

Policja Dygowo

Posterunek Policji w Dygowie
ul. Kołobrzeska 24
78-113 Dygowo
tel. 94 353 36 64
      94 353 36 63
fax 94 353 36 62

 

                                                                            
                                                    

   Kierownik Posterunku Policji

mł.asp. Paweł Stachowiak

tel. kom. 695 - 876 - 575, tel. stacjonarny 47 78 46 664

    

Dzielnicowi                


st. asp. Rafał Motała   

tel. 571 323 837 

 

 

email: dzielnicowy.dygowo2@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy
Wrzosowo, Łykowo, Skoczów, Jazy, Jażdże, Miechęcino, Kłopotowo, Piotrowice, Włościbórz, Gąskowo, Połomino


asp.sztab. Grzegorz Gęsiarz   

tel. 571 323 836 

 

 

email:dzielnicowy.dygowo1@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy
Dygowo, Stojkowo, Stramniczka, Czernin, Dębogard, Pustary, Świelubie, Bardy, Pyszka