Jechali po alkoholu

Jechali po alkoholu

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Dygowie podczas wykonywania czynności służbowych w miejscowości Stramniczka zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ten uzyskał wynik 0. 77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym zostało wszczęte przeciwko niemu postępowanie z art. 178 a paragraf  1 k.k. Grozi mu kara pozbawienia do lat 2.

 Parę dniu później w miejscowości Dygowo policjanci Posterunku w Dygowie zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna ten uzyskał wynik również 0.77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za powyższe wykroczenie na rowerzystę został nałożony mandat karny kredytowany w wysokości 2500zł.

 Policjanci z Dygowa dokonują wyrywkowych kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami zarówno mechanicznymi jaki i nie mechanicznymi. Co jakiś czas przeprowadzają kontrolę stanu trzeźwości na wyjazdach z miejscowości naszej gminy.

 


Drukuj