Wójt i radni Gminy Dygowo chcą spotkania z posłem Szefernakerem

W dniu dzisiejszym odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Gminy Dygowo. Przed procedowaniem dwóch uchwał , wójt Grzegorz Starczyk przedstawił radnym sytuację budżetu gminy ,który po wprowadzeniu nowelizacji tzw. ustawy wiatrakowej będzie musiał ulec ogromnym zmianom.  Wójt omówił również swoje działania jeszcze przed podpisaniem ustawy przez Prezydenta RP oraz podjęte kroki  po wprowadzeniu ustawy. Zaproponował radnym wspólne spotkanie z posłem Pawłem Szefernakerem* ,aby przedstawić finansowe skutki wprowadzonej ustawy dla samorządów oraz szukać możliwych rozwiązań zaistniałej sytuacji np. w postaci rekompensat. O komentarz dotyczący skutków dla gminy wprowadzonej nowelizacji ustawy poprosiłem wójta oraz radych: Roberta Jaruzela, Piotra Krysztofiaka oraz Zbigniewa Kozaka. Zapraszam do obejrzenia materiału.
*Paweł Szefernaker  jest posłem z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wyborczego nr 40 w Koszalinie. W styczniu br. roku został  Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pełni również  funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym.