20 grudnia 2019 roku Rada Gminy Dygowo uchwaliła jednogłośnie budżet gminy na rok 2020. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk po prezentacji radnym finansów gminy na przyszły rok podsumował założenia budżetowe stwierdzeniem: nie będzie to czas na inwestycje ,nie będzie to czas na rozwój ,to będzie czas na przetrwanie.

Istotą rzeczy związaną z takim a nie innym budżetem  są  przede wszystkim zmiany w systemie podatkowym, zaniżona subwencja oświatowa oraz wprowadzenie płacy minimalnej. Te czynniki powodują ,że spięcie budżetu nie było łatwe. Tu ukłon w stronę Pani Skarbnik Sylwii Kot , która włożyła ogrom pracy w przygotowanie przyszłorocznych finansów Gminy Dygowo.

Dochody budżetu gminy w 2020 roku planowane są w wysokości 30 909 540,00 złotych, wydatki 31 220 208,00 złotych a deficyt budżetowy wyniesie 310 668,00 złotych i zostanie pokryty przychodami pochodzącymi ze sprzedaży papierów wartościowych. Na inwestycje zaplanowano w budżecie kwotę 2 394 980,00 złotych.

Poza przyjęciem budżetu radni uchwalili również inny bardzo ważny dokument: zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dygowo.

Więcej informacji w relacji wideo z obrad XIV sesji Rady Gminy Dygowo.