Naprawy dróg po budowie S-6. Interpelacje radnych powiatowych

Naprawy dróg po budowie S-6. Interpelacje radnych powiatowych

Na X Sesji Rady Powiatu w Kołobrzegu radni powiatowi Artur Wasiewski i Robert Jaruzel złożyli interpelacje dotyczące stanu dróg powiatowych na terenie gminy Dygowo. Radny Artur Wasiewski zakwestionował jakość wykonanych prac przez wykonawcę drogi S-6 na drodze Dygowo – Stojkowo. Zaznaczył ,że wykonana przez firmę odcinkowa wymiana nawierzchni , odebrana przez Zarząd Dróg Powiatowych nie przypomina standardu drogi sprzed budowy ekspresówki i zasadnym byłoby ułożenie nowej nawierzchni drogi.

Radny wnosił również o konieczność naprawy odcinka 500 metrów drogi powiatowej od Stojkowa do nowo wybudowanego wiaduktu. Tam nawierzchnia drogi także została naruszona przez ciężki sprzęt pracujący przy budowie S-6.

Kolejny temat poruszony przez radnego to konieczność naprawy rozjeżdżonego pobocza na drodze Dygowo- Bardy.

Radny Robert Jaruzel  poparł interpelacje Artura Wasiewskiego i nawiązując do nich skierował pytanie do zarządu powiatu. Czy było spotkanie  ZDP i wykonawcy S-6 z włodarzami Gminy Dygowo w sprawie naprawy dróg?

Radny w swoich interpelacjach wnosił o uzupełnienie malowania istniejących przejść dla pieszych w Skoczowie i Wrzosowie oraz wykonanie takiego przejścia w Skoczowie naprzeciw przystanku autobusowego.

Szczegółowe wypowiedzi radnych ( od 54 min) w materiale wideo zapisu sesji.

Źródło:Powiat Kołobrzeski


Drukuj