W czwartek 30 czerwca 2022 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kołobrzegu zostały podpisane umowy na udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego, z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2022 roku.

Wśród beneficjentów, którzy otrzymali od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pomoc finansową w formie dotacji celowej, znalazł się Powiat Kołobrzeski.

Powiat otrzymał dotację w kwocie 26 tysięcy złotych na realizację zadania polegającego na doposażeniu stadionu lekkoatletycznego im. Michała Barty przy I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu w sprzęt do prowadzenia zawodów, treningów i szkoleń uczniów oraz mieszkańców naszego powiatu. Na to zadanie Powiat przeznaczył ze środków własnych kwotę 27.445 złotych. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca roku 2022. W ramach umowy zakupiony zostanie sprzęt w postaci: tablic informacyjnych, chorągwi sędziowskich, tabliczek dla sędziów chodu, wiatromierza elektrycznego ultradźwiękowego na statywie oraz pachołka niskiego. Umowę podpisali członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek oraz starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i wicestarosta Jacek Kuś.

Gmina Dygowo otrzymała dotację w wysokości 30 tysięcy złotych na poprawę infrastruktury sportowej na terenie Gminy Dygowo poprzez budowę miasteczka ruchu drogowego przy kompleksie sportowym Szkoły Podstawowej we Wrzosowie. Umowę ze strony gminy podpisała sekretarz Gminy Dygowo Dorota Gruchała.

MiastoKołobrzeg.pl