Gmina Dygowo z wizytą w partnerskiej gminie Amt Crivitz

W dniach 29-31.07.2016. delegacja z Urzędu Gminy Dygowo gościła w Urzędzie Crivitz w Niemczech. Celem wizyty był udział w uroczystym podpisaniu porozumień pomiędzy dwoma  partnerami  z Polski - Gminą Dygowo , Gminą Golina w woj. Wielkopolskim, a gminą niemiecką Amt Crivitz. Nasza Gmina już w maju 2000 r.  nawiązała współpracę z partnerem z Niemiec - Amt Ostufer der Schweriner See, który po fuzji 1 stycznia 2014 r. wraz z Urzędem Banzkow i Gminą Crivitz  tworzy Amt Crivitz - Urząd Crivitz. Gmina Golina nawiązała współpracę z Gminą Banzkow w 2006 r.
Burmistrz Amt Crivitz Pani Heike Isbarn w trakcie spotkania mówiła o historii owocnej  współpracy z gminami z Polski. Wspominała wizyty i rewizyty w zaprzyjaźnionych gminach z okazji licznych wydarzeń kulturalnych, sportowych  czy też gospodarczych.
29 lipca 2016   uroczysty Akt Porozumienia w imieniu Amt Crivitz podpisała burmistrz Urzędu Crivitz Pani Heike Isbarn, w imieniu Gminy Dygowo wójt gminy Pan Marek Zawadzki , w imieniu Gminy Golina  wójt gminy Pan Mirosław Durczyński. Porozumienia dotyczą wzajemnej współpracy m.in.  w obszarze gospodarki, szkolnictwa, kultury i sportu.
Już poczyniono przygotowania do wymiany młodzieży ze szkoły we Wrzosowie, która odbędzie się w dniach 12-16.09.2016.. w zaprzyjaźnionej szkole  Regionale Schule w Cambs. 
Podczas wizyty goście zwiedzili okolice Urzędu Crivitz - m.in. Wodociągi wody pitnej i oczyszczalni z siedzibą w Plate, wzięli udział w pokazie ,, Zawodów w pływaniu na byle czym" tzw. ,, Badewanneregatta w Banzkow, podziwiali zabytki miasta  Schwerina z przepięknym zamkiem schwerińskim, wizytowali dziecięce gospodarstwo rolne w Zietlitz.
Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili  nadzieję, że współpraca pomiędzy gminami przyniesie wymierne korzyści  mieszkańcom i będzie przez nich pielęgnowana.
Tekst: Agata Graf ,Dorota Gruchała