Kontenery wypełnione "z górką"

Drugi raz w tym roku rozpoczął się odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz remontowo-budowlanych z terenu gminy Dygowo. Umowa zawarta  przez Gminę Dygowo z Miejskim Zakładem Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu.  przewiduje  akcję odbioru wymienionych odpadów dwa razy do roku – na wiosnę i jesień. Zgodnie z harmonogramem 30 września w sobotę jako pierwsi mieszkańcy Dygowa mogli korzystać z możliwości legalnego pozbycia się zbędnych przedmiotów i pozostałości po remontach.  Jak widać na załączonych zdjęciach kontenery zostały wypełnione „z górką” i pozostawione obok przedmioty mogłyby wypełnić kolejne kontenery.  Akcja odbioru odpadów jest więc niezbędna. Warto przy tej okazji przypomnieć ,że do grupy odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy wszelkiego rodzaju części samochodowych w tym opon oraz urządzeń elektrycznych. Na te grupę organizowane są osobne zbiórki.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.