Świetlisty efekt inwestycji w Jazach

Przebudowa dróg gminnych w Jazach i Jażdże ma już swój finał. Podpisany w we wtorek protokół odbioru przez inwestora – Gminę Dygowo- zamyka zadanie. Realizowana od lipca inwestycja została dofinansowana przez Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych. Koszt realizacji to 1 959 015,42 złotych z czego wspomniane dofinansowanie to kwota 524 272,73 złote. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą bo utrudnień w codziennym funkcjonowaniu było nie mało. Szczególnie w ostatniej fazie zadania uciążliwy był objazd od strony Wrzosowa. Dziś cieszą nowe nawierzchnie oraz oświetlenie. To ostatnie na odcinku od przystanku na drodze wojewódzkiej nr 163 do miejscowości Jazy stanowi poważne podniesienie komfortu oraz bezpieczeństwa dla poruszających się pieszych i kierujących pojazdami. Nowoczesne oświetlenie z źródłami świata led daje perfekcyjnie światło. Widoczność jest znakomita. W samej miejscowości Jazy efekt nieco psują lampy sodowe  starego oświetlenia rzucając żółte strumienie  światła pomiędzy nowymi lampami. Swoją drogą to ciekawe porównanie technologii.