Będzie więcej zbiórek "gabarytów" w gminie Dygowo

Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska z Kołobrzegu przygotował harmonogramy odbioru odpadów z terenu gminy Dygowo na rok 2017. W załączeniu artykułu dostępne jest w postaci plików pdf kalendarium odbioru odpadów  dla wszystkich gminnych miejscowości. Ponadto harmonogramy będą dostępne na tablicach ogłoszeń poszczególnych sołectw. Wychodząc naprzeciw sugestiom mieszkańców Gmina Dygowo zawierając umowę y z MZZDiOŚ na rok 2017 uwzględniła większą ilość  zbiórek odpadów wielkogabarytowych.  Terminy zbiórek gmina planuje na wiosnę , lato i jesień. Poza tym umowa przewiduje również zbiórkę odpadów budowlano-remontowych, gruzu ceglanego i zużytych opon. Przeterminowane  leki można wrzucić do pojemników  znajdujących się w punktach aptecznych w Dygowie i Wrzosowie. Natomiast pojemniki na zużyte baterie  znajdują się w szkołach na terenie gminy, osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Kołobrzeskiej w Dygowie, osiedlu mieszkaniowym we Wrzosowie oraz na placu targowym w Dygowie. W roku 2017 roku planuje się również odbiór elektrośmieci dwa razy w roku. Stawka za odpady nie ulega zmianie i wynosi 10 zł za odpady segregowane i 20 złotych za odpady niesegregowane od osoby zamieszkującej posesję. Każdy mieszkaniec wraz  z informacją o opłacie za odpady za rok 2017 ,otrzyma harmonogram odbioru odpadów z posesji.

  Bardy, Kłopotowo, Miechęcino Kolonia, Piotrowice, Skoczów, Włościbórz, Wrzosowo

Czernin, Dębogard, Pustary, Świelubie

  Dygowo

Gąskowo

Jazy, Jażdże, Lisia Góra, Łykowo, Miechęcino, Połomino, Pyszka

Sojkowo, Stramniczka