Rusza budowa S-6 na terenie gminy Dygowo

Wojewoda Zachodniopomorski 10 lutego wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi S-6 na odcinku węzeł „Kołobrzeg Zachód” (bez węzła) – węzeł „Ustronie Morskie (z węzłem). Ta ostateczna decyzja zatwierdza podziały nieruchomości i przenosi z mocy prawa własność działek na Skarb Państwa. To ważna informacja dla wszystkich właścicieli działek które w części lub w całości będą przeznaczone pod tę inwestycję. W ciągu 60 dni od daty wydania wspomnianej decyzji inwestor zobowiązany jest do wydania decycji o wysokości odszkodowania za przejętą nieruchomość. Na terenie gminy Dygowo dotyczy to działek z obrębu ewidencyjnego Czernin , Stramniczka i Stojkowo. Gmina Dygowo w lipcu 2016 wysłała do wszystkich właścicieli działek  informację o procedurze nabywania nieruchomości i wypłaty odszkodowań przy budowie S-6. Poniżej dostępny jest link do obwieszczenia wojewody oraz wspomniany informator.