Zielona energia rozświetliła przystanki autobusowe w gminie Dygowo

Na przystankach autobusowych przy drodze wojewódzkiej w sześciu miejscowościach: Łykowo, Czernin, Stramniczka, Miechęcino , zamontowane zostały słupy o wdzięcznej nazwie „Bocian” z oświetleniem typu Led zasilanego z ogniw fotowoltaicznych i turbiny wiatrowej. Tak zwane  oświetlenie hybrydowe to inwestycja realizowana przez Gminę Dygowo za kwotę 83.209,50 złotych. Na ten cel gmina również złożyła wniosek do WFOŚiGW o pozyskanie dotacji w kwocie 50 % wartości inwestycji. Główna zaleta tego typu oświetlenia to brak rachunków na zużycie energii elektrycznej gdyż oświetlenie nie wymagają zasilania z sieci elektroenergetycznej. Jednakże zasadniczy cel inwestycji to bezpieczeństwo mieszkańców gminy poruszających się w okolicy przystanków autobusowych
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.