Zebranie sołeckie w Świelubiu i Dębogardzie

W związku z wprowadzeniem od 1 stycznia 2018 roku nowych zasad gospodarowania odpadami na terenie gminy, a co za tym idzie konieczności przeprowadzenia szerokiej akcji informacyjnej ,Gmina Dygowo przyspieszyła organizację zebrań sołeckich, które zazwyczaj odbywają się w na przełomie stycznia i lutego. Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu wczorajszym w Świelubiu, następnie w Dębogardzie. Wójt Grzegorz Starczyk oraz sekretarz gminy Dorota Gruchała na wstępie informowali o nowych zasadach segregacji odpadów oraz odpowiadali na szereg pytań mieszkańców dotyczących tego przedsięwzięcia. Rozdane zostały ulotki obrazujące sortownie.  Wójt w obu miejscowościach omówił realizację postulatów sołectw z poprzedniego zebrania , a następnie wysłuchał aktualnych potrzeb mieszkańców. W Świelubiu pod dyskusję poddany został pomysł ułożenia dywanika asfaltowego na drodze brukowej wokół kościoła w zamian za przyszłą realizację zgodnie z istniejącym projektem drogi brukowej.  Mieszkańcy przyjęli te propozycję z założeniem ,że będzie również wykonany parking przy kościele. Podobnie w Dębogardzie wójt złożył akces wykonania nakładki asfaltowej na drodze brukowej od krzyża do świetlicy i dalej do drogi powiatowej. Oczywiście mieszkańcy przyjęli to z zadowoleniem. Wśród poruszanych jeszcze tematów przeważały te  związane ze stanem dróg gminnych i powiatowych oraz melioracja.Na spotkaniach obecni byli także przewodniczący rady Artur Wasiewski, radni Adam Kuster i Robert Jaruzel.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.