Naprawa „żużlówki” w Dygowie inną metodą

Naprawy  gminnych dróg gruntowych to czynność cykliczna i bez widocznego końca. Gmina Dygowo ma w zarządzie wiele kilometrów popularnych żużlówek i na ich utrzymanie przeznacza nie małe środki. W dniu dzisiejszym na ulicy Diamentowej w Dygowie , firma z Kukini  naprawiała drogę inną metodą niż dotychczas stosowane. Przede wszystkim obyło się bez dowożenia żużlu lub klińca. Prace wykonano kształtując istniejącą nawierzchnię. Ciągnik  z doczepionym pługiem zdejmował nierówną nawierzchnię i przesuwał ją do osi drogi, po czym wał drogowy ubijał nawierzchnię jednocześnie kształtując wzdłuż profil drogi dwuspadowo. Według zapewnienia wykonawcy właściwie ukształtowany profil i spady to podstawa trwałości wykonanej nawierzchni.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.