Gmina Dygowo przekazała Policji radar laserowy

Urządzenie wielofunkcyjne, służące do pomiaru laserem prędkości oraz odległości w ruchu drogowym TruCAM – popularnie zwane radarem, do niedawna będące na stanie rozwiązanej jednostki Straży Gminnej w Dygowie, zostało przekazane przez Gminę Dygowo  do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Umowę na nieodpłatne przekazanie urządzenia w dniu dzisiejszym podpisali wójt Grzegorz Starczyk i komendant powiatowy Dariusz Hoc. Radar będzie na wyposażeniu patroli Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu i według zapewnień komendanta będzie używany również na terenie gminy Dygowo. Poza podpisaniem umowy zostały omówione bieżące sprawy współpracy Gminy i Policji. Przekazany radar mimo ,że wyprodukowany w 2011 roku w dalszym ciągu należy do nowoczesnych urządzeń. W ostatnich tygodniach tego typu mierniki zostały zakupione przez Policję i przekazane do jednostek drogówki w całym kraju, o czym szeroko informowały media.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.