Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie drogi we Wrzosowie

Gmina Dygowo przystąpiła do realizacji zadania polegającego na wymianie 19 sztuk opraw oświetleniowych przy drodze wojewódzkiej nr 163 we Wrzosowie. Dotychczasowe oświetlenie drogi i chodników zapewniały przestarzałe lampy sodowe o mocy 250 W, świecące charakterystyczną żółtą barwą. Zastąpią je nowoczesne i energooszczędne lampy typu LED o mocy 69 W, z białą barwą światła. Koszt inwestycji wynosi 23.162,24 złotych . Gmina złożyła również wniosek o dotację na ten cel do WFOŚiGW. W wyniku wymiany oświetlenia nastąpi znaczna redukcja  zużycia energii elektrycznej . Z przeprowadzonej analizy rozliczeń energii elektrycznej wynika że istniejące oświetlenie uliczne rocznie generuje 23.688 kWh. Po wymianie  oświetlenia na lampy typ LED zużycie energii zmaleje do 6.537,88 kWh rocznie, a więc prawie czterokrotna różnica. Korzyści dla budżetu Gminy będą widoczne , a dla środowiska  cenna redukcja emisji dwutlenku węgla. Aktualnie wykonawca wymienił część lamp od strony Karlina do skrzyżowania w centrum.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.

Drukuj