Regularna linia autobusów miejskich do Pustar

Staraniem Gminy Dygowo uruchomiona została uruchomienia linia autobusów miejskich z Kołobrzeg - Pustary. W dniu wczorajszym porozumienie międzygminne z Gminą Miasto Kołobrzeg miało swój finał w postali pierwszego autobusu Komunikacji Miejskiej z Kołobrzegu, który zabrał z pętli w Pustarach pierwszych sześciu pasażerów. Poranny kurs 7.05 do Kołobrzegu symbolicznie odprawili wójt Grzegorz Starczyk, prezes komunikacji Jan Warchoł i sołtys Krzysztof Siuciak. Linie nr 9 Kołobrzeg-Bogucino- Pustary i z powrotem obsługiwać będą trzy kursy autobusów. Z Pustar do Kołobrzegu odjazdy będą o godzinie 7.05, 16.10 i 21.10. W przeddzień uruchomienia regularnej linii wójt Grzegorz Starczyk spotkał się z mieszkańcami Pustar. Celem było przekazanie informacji dotyczących kursów , cen biletów i wysłuchania uwag. Te ostatnie dotyczyły przede wszystkim rozkładu jazdy. Wójt zaznaczył, że na ewentualne korekty związane z ilością kursów i rozkładem  składa się wiele czynników i zmiana ich nie zależy tylko od Gminy Dygowo, a przede wszystkim od Miasta i Gminy Kołobrzeg . Kluczowy wskaźnik to ilość przewożonych pasażerów.