Dom Kultury w Dygowie –spotkanie koncepcyjne

Brak placówki pod nazwą Dom kultury w Dygowie , to temat powracający co jakiś czas w dyskusjach na różnym forum. W większości na sesjach rady gminy.  Fakt ,że gminny ośrodek kultury jest potrzebny zgodnie łączy radę i wójta. Miejsce w zasadzie też jest właściwe i nie budzące większych zastrzeżeń, mianowicie obiekt dzisiejszej siedziby klubu piłkarskiego, siłowni i przedszkola , popularnie zwany fundamentami. W dniu dzisiejszym w urzędzie gminy odbyło się pierwsze robocze spotkanie  z udziałem zaproszonej projektantki, na którym omawiano ogólną koncepcję ewentualnej ,przyszłej adaptacji fundamentów na dom kultury. Według wstępnych założeń ma to być budynek dwukondygnacyjny, być może z poddaszem użytkowym , w którym na wysokim parterze w większej części byłoby przedszkole, na piętrze sala widowiskowa i gabinety zajęciowe. Powierzchnia użytkowa aktualnie zagospodarowanego obiektu to prawie 460 metrów kwadratowych.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.