Ponad cztery kilometry nowego asfaltu w gminie Dygowo. Kolejowa „na pierwszy ogień”

W minionym tygodniu Gmina Dygowo podpisaniem umowy  z wykonawcą ,zamknęła  procedurę przystąpienia do inwestycji pn. Naprawa dróg w gminie Dygowo poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej.  Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo- Inżynieryjnego S.A. z Torunia , wykona do końca lipca w pięciu miejscowościach gminy łącznie ponad cztery kilometry nowej nawierzchni bitumicznej  o różnych parametrach poszczególnych odcinków.  W Dygowie nowy asfalt położony zostanie na ulicy Kolejowej ,odcinek od przejazdu do skrzyżowania z ulicą Wiosenną (740 m), na ulicy Barcińskiej  , odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką do końca miejscowości (965 m) oraz na ulicy Lipowej, odcinek od skrzyżowania z ulicą Kolejową do Brzozowej (140 m). W Czerninie asfalt położony zostanie na drodze szutrowej od fabryki okien do drogi wojewódzkiej (820m). W Jazach nawierzchnię bitumiczną (710 m) otrzyma odcinek drogi brukowej , nie uwzględnionej w I etapie inwestycji wykonanej w 2016 roku. W Dębogardzie asfalt położony będzie na odcinku drogi od skrzyżowania w centrum miejscowości w kierunku Bard ( 180 m). W Świelubiu asfalt położony zostanie na dwóch odcinkach:  droga brukowa przy kościele (550 m) i odcinek 200 metrów od drogi powiatowej przy krzyżu. Plac budowy został wykonawcy już przekazany  i jako pierwszy wykonany będzie odcinek drogi na Kolejowej w Dygowie.


Na zdjęciu: uścisk dłoni po podpisaniu umowy. Od lewej wójt Grzegorz Starczyk i prokurent przedsiębiorstwa z Torunia – Maciej Szerszeń.

Drukuj