Drogi z płyt betonowych w gminie Dygowo (wideo)

Pierwsze drogi z płyt betonowych w gminie Dygowo już są wykonane. W Łykowie i na ulicy Miodowej większość prac została już wykonana. Następne w kolejności są drogi na ulicy Bukowej i Słonecznej.  Łącznie położonych będzie  2662 metry kwadratowych powierzchni z betonu. W przybliżeniu koszt wszystkich niezbędnych robót i materiału wynikający z tego zadania to około 190 złotych brutto za metr kwadratowy.  Nawierzchnie z płyt cechuje wiele zalet. W śród nich najważniejsze to:
- Cena znacznie niższa od konkurencyjnych rozwiązań, takich jak asfalt
- Stabilność
- Wytrzymałość na zniszczenia, ścieranie, wypłukiwanie, zamarzanie
- Zdolność do przenoszenia wysokich obciążeń
- Prawie zerowe koszty utrzymania
- Rynek wtórny – płyty można wykorzystać ponownie, co obniża ich cenę i jest ekologiczne
W przypadku nawierzchni położonych w gminie dochodzi jeszcze aż 62 miesiące gwarancji wykonawcy.

Drukuj