Nowy market i wyremontowana droga gminna w Dygowie

Jutro otwarcie nowego ,sieciowego marketu w Dygowie. Wcześniej otwarta została wyremontowana ulica Łukowa od której jest wjazd na parking sklepu. Inwestor  wykonał na własny koszt przebudowę infrastruktury poziemnej  oraz nawierzchni , która wcześniej wyłożona była płytami betonowym, a teraz kostką betonową.  Wykonane zostały również niezbędne korekty szerokości pasa drogowego drogi gminnej , którą jest łącznik ulic Łukowa – Kołobrzeska. Gmina Dygowo w związku z wykonanym remontem i zwiększeniem standardu drogi nie poniosła żadnych kosztów.  W najbliższym czasie ulegnie zmianie organizacja ruchu na tym odcinku drogi. Wjazd do marketu będzie tylko od ulicy Kołobrzeskiej,  natomiast wyjazd z parkingu  w obu kierunkach - Kołobrzeska i Łukowa. Inwestor do końca września wykona jeszcze remont kanalizacji deszczowej -zwiększenie przepustowości.
Autor zdjęć Marek Kawęcki