Rękodzieło i rzemiosło z Gminy Dygowo prezentowane w Criwitz

Na zaproszenie gminy partnerskiej Crivitz, tym razem do Niemiec wyjechali nasi mieszkańcy zajmujący się sztuką i rzemiosłem. Na odbywającym się tam Festynie artystycznym mieli oni okazję do zaprezentowania wykonywanych przez siebie prace i zobaczyć tego rodzaju twórczość mieszkańców Gminy Crivitz, a także wielkopolskiej Gminy Golina - drugi partner zagraniczny gminy niemieckiej. Naszą gminę reprezentowało 4 wykonawców: Panie: Barbara Grygonis, Karolina Wydmuch, Monika Szpytko oraz Pan Andrzej Rytwiński, z ramienia Urzędu Gminy pojechała Pani Dorota Gruchała- Sekretarz Gminy. Festyn był okazją do nawiązania współpracy, wymiany doświadczeń i podzieleniem się swoimi umiejętnościami i technikami z innymi wykonawcami. Ponadto  była to okazja do poznania terenu naszej gminy partnerskiej oraz podziwiania pięknego zamku w Schwerinie, odległego zaledwie kilka kilometrów od gminy Criwitz.


Foto i informacje: Gmina Dygowo

Drukuj