Części samochodowe, agd i rtv w kontenerach mobilnych. Miarka się przebrała!

Części samochodowe, agd i rtv w kontenerach mobilnych. Miarka się przebrała!

Gmina Dygowo ,czyli tak naprawdę my wszyscy przy okazji zbiórek mobilnych jesteśmy zmuszani do płacenia rachunków za zużyte części samochodowe podrzucane do kontenerów do tego nie przeznaczonych. Szczytem tego procederu był weekend w Czerninie gdzie urzędnicy gminni musieli interweniować. Zieleń Miejska odmawia odbioru tego typu odpadów, gdyż nie ma na to umowy z gminą. Ten sam problem stanowią elementy rtv i agd. Elektrośmieci nie są ujęte w  bieżącej zbiórce mobilnej. Za wszystko będą dodatkowe rachunki dla gminy! Czy tak trudno zrozumieć niektórym osobą trudniącym się naprawą samochodów, że utylizacja części samochodowych leży w ich obowiązku? Z kolei innym ,że zużyty sprzęt agd i rtv to nie gabaryty i nie odpady budowlane. Gmina Dygowo apeluje! Kontenery mobilne nie służą do pozbywania się części samochodowych a elektroodpady zbierane są tylko w miejscach do tego wyznaczonych! Rachunki płacimy za to wszyscy!


Drukuj