Gmina Dygowo na trasie rajdu PTTK

Gmina Dygowo na trasie rajdu PTTK

W szkole we Wrzosowie gościli uczestnicy  60. Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego (OWRP) pn. Pomorze Środkowe 2019. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zorganizowana jest przez Oddział Gdański PTTK w tym Klub Turystów  Pieszych  ,,Bąbelki”  oraz  Komisję  Turystyki  Pieszej  Oddziału Gdańskiego PTTK z upoważnienia Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK.

W imprezie bierze udział około 260 uczestników. Trasa Solna, na której jest gmina Dygowo trwać będzie łącznie 15 dni i liczy 255 kilometrów. Na terenie gminy Dygowo turyści piesi odwiedzili: Bardy, Czernin, Dygowo i Wrzosowo.

Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk Spotkał się we Wrzosowie z przedstawicielką OWRP, która wręczyła podziękowanie organizatora za okazaną pomoc.  Gmina Dygowo była instytucją wspierającą wydarzenie.  Zapewniła miejsce biwakowe, zaplecze socjalne w szkole w Dygowie oraz posiłek. Mieszkańcy przygotowali słodki poczęstunek.


Drukuj