Jest dofinansowanie przebudowy ulicy Diamentowej w Dygowie

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie opublikował listę zatwierdzonych zadań z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Dygowo otrzyma dofinansowanie na przebudowę ulicy Diamentowej w Dygowie.

Diamentowa to jedna z najdłuższych ulic w Dygowie.  Wraz z odnogami stanowi waży trakt komunikacyjny mieszkańców dużego osiedla domów jednorodzinnych.  Od 2016 roku Gmina Dygowo rozpoczęła działania zmierzające do wykonania projektu technicznego ,wygospodarowania środków budżetowych oraz dofinansowania  przedsięwzięcia.

W roku 2018 Gmina podjęła kolejno trzy próby pozyskania dofinansowania na realizację tej inwestycji z Funduszy Dróg Samorządowych oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niestety ,ze względu na limity środków finansowych tych programów Gmina nie otrzymała dofinansowania.

W kwietniu tego roku Gmina złożyła wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych, który po kilku miesiącach oczekiwania na decyzję został oceniony pozytywnie i zakwalifikował się do dofinansowania, co potwierdziło opublikowanie w tym tygodniu wcześniej wspomnianej listy zadań.

Gmina Dygowo posiada Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (decyzja ZRID). Ze względu na długi czas oczekiwania na decyzję wojewody dotyczącą dofinansowania , fizyczną realizację inwestycji przewiduje się na rok 2020.

Łącznie zostanie przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 787m. W ramach inwestycji zostanie wybudowana nawierzchnia jezdni z betonu lanego, chodnik z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa, kanalizacja teletechniczna, odcinek  wodociągu i kanalizacji oraz przebudowa oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi 2 050 000 złotych a dofinansowanie 950 000 złotych.

Podpisanie umowy na dofinansowanie nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.

Poniżej wywiad z wójtem Grzegorzem Starczykiem dotyczący przebudowy ulicy Diamentowej.