Toż to (P)SZOK!

Toż to (P)SZOK!

W sobotę 9 maja ,po ponad  półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej stanem epidemii koronawirusa , uruchomiony  został Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dygowie. Przez cały dzień, od 8.00 do 17.00 punt odwiedziło kilkanaście osób. Łącznie przyjęto 2328 kg odpadów : 339 kg  wielkogabarytowych, 1112 kg zużytych urządzeń elektronicznych, 307 kg zużytych opon oraz 570 kg odpadów budowlanych. Część odpadów mieszkańcy oddali w ramach opłaty zgodnej z limitami, natomiast za pozostałe ilości pobrano opłaty wg. cennika.

Od czasu uruchomienia PSZOK w październiku ubiegłego roku, była to rekordowa zbiórka. W jeden dzień mieszkańcy gminy Dygowo ,oddali więcej odpadów niż w całym pierwszym miesiącu funkcjonowania obiektu!

Na zdjęciu PSZOK w Dygowie, zaraz po otwarciu. Oczekujących jeszcze nie było.


Drukuj