Gmina Dygowo: zapalenie wirusowe budżetu gminy 2020 (wideo)

Skutki gospodarcze wywołane pandemią koronawirua są już widoczne w finansach Gminy Dygowo. Miesiąc kwiecień zakończył ujemy bilans – około 250 tysięcy złotych. Maj i kolejne miesiące mogą przynieść również ujemne wartości. Samorząd szuka rozwiązań mogących spiąć budżet gminny. Oszczędności w funkcjonowaniu gminy i podległych jednostek i organizacji stawią  jednak niewielki udział w łataniu dziury budżetowej. Potrzebne są rozwiązania systemowe na szczeblu Państwa.

Wójt Grzegorz Starczyk: Bez wsparcia ze strony Państwa będzie bardzo trudno spiąć budżet naszemu samorządowi. (…) jeśli nie dostaniemy wsparcia ze strony budżetu państwa to będziemy musieli radzić sobie w inny sposób ( …) będzie konieczne zaciągniecie kolejnych zobowiązań na bieżące funkcjonowanie(…) obligacje czy też  kredyty są jedną z opcji.