Pierwszy internet światłowodowy w gminie Dygowo już w kwietniu

Wójt Grzegorz Starczyk spotkał się z przedstawicielami operatora i wykonawcy budujących sieć światłowodową na terenie gminy Dygowo. Omówiono zakres wykonanych już prac oraz plan dotyczący przyłączeń abonentów. Dyrektor ds. Inwestycji Asta –Net Sławomir Rembarz przedstawił listę adresów na terenie gminy , które zostały już wybudowane, a usługi będą mogły być świadczone od dnia 5 kwietnia 2021 roku. Podłączenie szkół planowane jest do końca kwietnia.

Aktualnie na terenie gminy Dygowo jest gotowych do podłączenia 158 punktów adresowych w miejscowościach: Bardy (26), Dygowo (10), Jazy (39), Pustary (23), 9Pyszka (4), Świelubie (10), Wrzosowo (47).

Na obszarze gminy Dygowo działania w zakresie oferty i informacji dla potencjalnych abonentów realizują przedstawiciele Asta-Net :

Milena Kuc , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 784 974 406

Karol Malczewski , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.506 586 027

Piotr Galicki , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 784 974 407

W kwestii rozbudowy sieci na obszarach, które nie zostały ujęte w ramach obowiązującego projektu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa informacji udziela bezpośrednio Dyrektor ds. Inwestycji Sławomir Rembarz ,tel. 508 018 820.

gmina-dygowo-swiatlowod-asta-net-

Od lewej: Wójt Jminy Dygowo-Grzegorz Starczyk, przedstawiciel Generalnego Wykonawcy firmy Telekom Optic-Paweł Mazurek, Dyrektor ds. Inwestycji Asta –Net -Sławomir Rembarz