Image

 

 

GMINA DYGOWO

ul. Kolejowa 1                          
78-113 Dygowo

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Sekretariat 
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

Gmina Dygowo prowadzi akcję edukacyjną promującą gospodarkę o obiegu zamkniętym. Cóż to takiego?  Najkrócej mówiąc to ponowne użycie, naprawa, odnawianie i recykling posiadanych już dóbr tak długo, jak to możliwe. Oznacza to ograniczanie wszelkich odpadów do minimum i wydłużanie życia posiadanych rzeczy. Bardzo ważnym elementem takiej gospodarki jest segregacja odpadów w przydomowych pojemnikach. Pięć frakcji odpadów dzielimy do kolorowych koszy, niby wszystko proste a jednak wiele razy pojawiają się wątpliwości, który odpad gdzie wrzucić.

Teraz nie będzie już wątpliwości. Gmina Dygowo rozprowadza wśród mieszkańców gminy dwie broszury, które przybliżają model gospodarki o obiegu zamkniętym oraz w czytelny sposób rozwiewają wszelkie wątpliwości co do segregacji odpadów domowych. Jedna z broszur posiada obszerny indeks odpadów z oznaczeniem koloru pojemnika do którego należy go wrzucić. Druga broszura to mini książka kucharska, której przepisy na podstawowe potrawy zawierają jednocześnie wskazówki segregacji odpadów kuchennych.

Więcej o kampanii edukacyjnej Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk.

Projekt pn. Gospodarka w obiegu zamkniętym jako fundament ochrony klimatu dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.