Dary dla Ukrainy. Na mieszkańców i firmy gminy Dygowo można liczyć

Dary dla Ukrainy. Na mieszkańców i firmy gminy Dygowo można liczyć

W dniu dzisiejszym wyjechał z gminy Dygowo pierwszy transport darów dla Ukrainy. Punkty zborne we Wrzosowie i Dygowie zgromadziły dedykowane artykuły pomocowe ,dostarczone przez mieszkańców miejscowości z terenu gminy Dygowo. Firmy z Dygowa użyczyły samochody oraz pracowników do przetransportowania darów do siedziby PCK w Kołobrzegu.

Z przy załadunku obecny był wójt Grzegorz Starczyk , który podkreślił duże zaangażowanie mieszkańców gminy na pomoc walczącej Ukrainie. Jednocześnie zaznaczył ,że wspieranie Ukrainy i uchodźców , biorąc pod uwagę rozwój sytuacji za wschodnią granicą Polski, może być długofalowe.

Wójt podziękował firmom z Dygowa, które umożliwiły transport darów do Kołobrzegu.

Pragnę serdecznie podziękować firmie Rasel , AG Decor oraz AS Kartons za użyczenie samochodów żebyśmy mogli  przetransportować dary do Kołobrzegu, a także za dostarczenie kartonów , w które mogliśmy je spakować.


Drukuj