Kolejne odcinki dróg gminnych z płyt betonowych

Kolejne odcinki dróg gminnych z płyt betonowych

Na odcinkach dróg gminnych w Dygowie na ulicy Ogrodowej i w Pyszce ułożone zostały płyty betonowe. To już kolejne miejsca na mapie dróg w zarządzie gminy Dygowo, gdzie mieszkańcy korzystają z tych nawierzchni.

Pierwsze nawierzchnie z płyt betonowych pojawiły się w gminie Dygowo w maju 2018 roku. Ułożone zostały wówczas odcinki na ulicy Bukowej ,Miodowej i Słonecznej  w Dygowie  i Łykowie. W tym roku oddano do użytku odcinki w Jazach i Wrzosowie. Natomiast największa inwestycja związana z przebudową drogi gminnej gruntowej na nawierzchnię z płyt betonowych będzie na odcinku Czernin-Bardy (990m). Gmina Dygowo otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Poniżej materiał z 2018 roku ukazujący budowę pierwszego odcinka z płyt betonowych na ulicy Miodowej w Dygowie.


Drukuj