Granty PPGR. Komputery dla uczniów z gminy Dygowo

Granty PPGR. Komputery dla uczniów z gminy Dygowo

Pierwsze 32 z 201 laptopów trafiły do uczniów  z gminy Dygowo. Sprzęt został zakupiony  w ramach projektu ,,Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.  Uroczyste przekazanie pierwszej partii komputerów miało miejsce dziś w świetlicy wiejskiej w Dygowie. W spotkaniu udział wzięli: Sekretarz Stanu w MSWiA Paweł Szefernaker , Poseł RP Czesław Hoc, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz oraz Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. W Gminie Dygowo z wsparcia skorzysta 201 uczniów.

Z pozostałymi osobami uprawnionymi do odbioru laptopów przedstawiciel Gminy Dygowo będzie kontaktować się telefonicznie i umawiać na przekazanie sprzętu.

 


Drukuj