Spotkanie przedstawicieli służb w Dygowie. Temat: sytuacja kryzysowa -brak dostaw prądu

Spotkanie przedstawicieli służb w Dygowie. Temat: sytuacja kryzysowa -brak dostaw prądu

Przed sezonem jesienno-zimowych wichur  Gmina Dygowo zorganizowała spotkanie przedstawicieli służb odpowiedzialnych za usuwanie skutków żywiołów. Na zaproszenie Wójta Gminy Dygowo , przybyli przedstawiciele Energetyki, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Tematem rozmów było omówienie możliwości sprawnego działania i koordynacji służb w sytuacjach kryzysowych takich jak zerwane linie energetyczne. Braki w dostawie prądu do domostw i obiektów dystrybuujących  wodę oraz odbierających ścieki , mieszkańcy kilku miejscowości gminy Dygowo odczuli dotkliwie w lutym tego roku, kiedy to wichury pozrywały energetyczne linie przesyłowe.

Poza roboczymi ustaleniami służb Gmina Dygowo będzie apelować do mieszkańców gminy o przegląd posesji i terenów sąsiadujących pod kątem wrastania drzew w linie energetyczne i zgłaszanie zagrożeń do energetyki lub urzędu gminy. Zabezpieczenie w domostwach na wypadek przerw w dostawie prądu niezbędnych zapasów wody,  kuchenek zasilanych gazem z butli turystycznych, alternatywnych  źródeł energii tj. zasilaczy awaryjnych UPS do pieców , powerbanków i agregatów prądotwórczych.

 


Drukuj