Image

 

 

GMINA DYGOWO

ul. Kolejowa 1                          
78-113 Dygowo

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Sekretariat 
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

Przy drodze wojewódzkiej  nr 163 w ramach porozumienia Gminy Dygowo z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich wykonane zostały odcinki chodników do przystanków autobusowych w Czerninie i Miechęcinie oraz nowa zatoka w Jazach. Szczególne znaczenie ma inwestycja w Jazach. Zatoka został przesunięta o prawie 200 metrów w kierunku skrzyżowania  z drogą prowadzącą do centrum miejscowości. Nowa lokalizacja przystanku skraca dystans pieszym , ale przede wszystkim poprawia bezpieczeństwo.  O takie rozwiązanie od wielu lat postulowali w imieniu mieszkańców Jazów sołtys i radni, a Gmina Dygowo czyniła zabiegi w zarządzie dróg oraz u Marszałka  Województwa Zachodniopomorskiego. Ten element przebudowy drogi wojewódzkiej byłby wykonany w ramach przebudowy całej drogi od Białogardu do Kołobrzegu, ale jak na razie jest dokumentacja ,ale nie ma  środków. Także póki co cieszy każda inwestycja , nawet ta najmniejsza , która zwiększa bezpieczeństwo i komfort pieszych oraz kierujących pojazdami

Jeszcze na placu budowy zatoki w Jazach z członkinią Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego –Anna Bańkowską  spotkali się wójt Grzegorz Starczyk , radna Anna Smykowska i sołtys Józef Tuz.