Małe , ale potrzebne inwestycje przy drodze wojewódzkiej w Czerninie , Jazach i Miechęcinie

Małe , ale potrzebne inwestycje przy drodze wojewódzkiej w Czerninie , Jazach i Miechęcinie

Przy drodze wojewódzkiej  nr 163 w ramach porozumienia Gminy Dygowo z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich wykonane zostały odcinki chodników do przystanków autobusowych w Czerninie i Miechęcinie oraz nowa zatoka w Jazach. Szczególne znaczenie ma inwestycja w Jazach. Zatoka został przesunięta o prawie 200 metrów w kierunku skrzyżowania  z drogą prowadzącą do centrum miejscowości. Nowa lokalizacja przystanku skraca dystans pieszym , ale przede wszystkim poprawia bezpieczeństwo.  O takie rozwiązanie od wielu lat postulowali w imieniu mieszkańców Jazów sołtys i radni, a Gmina Dygowo czyniła zabiegi w zarządzie dróg oraz u Marszałka  Województwa Zachodniopomorskiego. Ten element przebudowy drogi wojewódzkiej byłby wykonany w ramach przebudowy całej drogi od Białogardu do Kołobrzegu, ale jak na razie jest dokumentacja ,ale nie ma  środków. Także póki co cieszy każda inwestycja , nawet ta najmniejsza , która zwiększa bezpieczeństwo i komfort pieszych oraz kierujących pojazdami

Jeszcze na placu budowy zatoki w Jazach z członkinią Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego –Anna Bańkowską  spotkali się wójt Grzegorz Starczyk , radna Anna Smykowska i sołtys Józef Tuz.


Drukuj