GMINA DYGOWO

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

W Miechęcinie, malowniczo położonej wsi nad Parsętą, tuż obok przystani kajakowej, trwają intensywne prace nad budową nowej świetlicy wiejskiej. Inwestycja, która jest już na ostatniej prostej, budzi duże emocje wśród mieszkańców. Według planów, zakończenie budowy przewidywane jest na wrzesień, co oznacza, że mieszkańcy Miechęcina już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnej przestrzeni do spotkań i organizacji różnorodnych wydarzeń.

Nowa świetlica w Miechęcinie to już czwarty tego typu obiekt wybudowany w Gminie Dygowo według wspólnej koncepcji projektowej. Wcześniej, podobne obiekty powstały w Skoczowie, Włościborzu oraz Kłopotowie. Koncepcja bliźniaczych świetlic zakładała stworzenie spójnych, nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeni, które będą służyć mieszkańcom różnych sołectw przez długie lata.

Dla mieszkańców Miechęcina oddanie świetlicy do użytku będzie wyjątkowym wydarzeniem. Obiekt ten był wyczekiwany od wielu dekad i stanowi ważny krok w rozwoju wsi. Świetlica stanie się centrum lokalnego życia społecznego, gdzie będą organizowane spotkania, wydarzenia kulturalne, warsztaty i różnorodne imprezy integrujące lokalną społeczność.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, w którym Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, dzieli się swoimi wrażeniami związanymi z powstawaniem świetlicy w Miechęcinie.