GMINA DYGOWO

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

Z dniem 1 listopada 2024 roku nastąpi zmiana stawek za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz odprowadzanie ścieków. Zgodnie z decyzją Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, nowa cena obowiązująca w gminie Dygowo wyniesie 37,80 zł za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Wójt Gminy Dygowo, poinformował, że 17 września 2024 roku gmina otrzymała oficjalną decyzję o zatwierdzeniu taryfy przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Szczecinie. "Jesteśmy na etapie analizowania tej decyzji. Według nas tak duży wzrost opłat za kanalizację jest nieuzasadniony, więc zamierzamy odwołać się od decyzji Wód Polskich" – oświadczył wójt.

Wójt wyraża wyraźne niezadowolenie z decyzji Wód Polskich, uznając ją za krzywdzącą dla mieszkańców gminy. Jak zapowiedział, już w najbliższym czasie podejmie konkretne kroki prawne w celu odwołania się od ustalonych stawek.

Dodatkowo, na nadchodzącej sesji Rady Gminy wójt planuje przedstawić projekt uchwały, będącej apelem do Prezesa Rady Ministrów w sprawie podwyżek opłat za wodę i ścieki. Liczy on na wsparcie radnych, którzy będą mieli okazję zagłosować nad przyjęciem apelu. "Na pewno nie są to jedyne działania, które podejmę, ponieważ uważam, że ta decyzja Wód Polskich jest krzywdząca dla mieszkańców naszej gminy" – dodał wójt.