GMINA DYGOWO

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

17 września 2024 roku, kiedy Gmina Dygowo otrzymała nowe taryfy opłat za dostawę wody i odprowadzanie ścieków, legły w gruzach wszelkie nadzieje na kolejne odrzucenie przez Wody Polskie wniosków o zatwierdzenie nowych taryf, przedstawionych przez spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kołobrzegu. Nowe taryfy oznaczają dla Gminy Dygowo wzrost opłat o 119 procent w porównaniu do dotychczasowych stawek.

Wody Polskie wcześniej kilkakrotnie odrzucały wnioski o akceptację nowych taryf spółki MWiK w Kołobrzegu, co dawało nadzieję na ujednolicenie stawek dla 8 gmin udziałowców spółki wodnej. Niestety, stawki skalkulowane są według granic administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego, które obsługuje spółka wodna.

Wspólny system wodno-kanalizacyjny, wdrażany w latach 2006–2012, który miał być podstawą do zrównoważonego rozwoju regionu, ostatecznie podzielił jego mieszkańców oraz przedsiębiorców. Mieszkańcy, rolnicy i przedsiębiorcy z gminy Dygowo będą płacić pięciokrotnie wyższe opłaty za wodę i ścieki niż mieszkańcy Kołobrzegu oraz na  przykład lokalni hotelarze.

Na chwilę obecną Gmina Dygowo złożyła odwołanie do Wód Polskich, co oznacza ,że  taryfa do czasu rozpatrzenia nie wchodzi w życie. Ponadto radni Rady Gminy Dygowo uchwalili apel do Premiera Rządu RP. Czas pokaże, co przyniesie dalszy rozwój sytuacji.

Decyzję taryfową dla stawek za wodę i ścieki zaakceptowały Gmina Miasto Kołobrzeg oraz gmina Ustronie Morskie, które nie złożyły odwołania od decyzji Wód Polskich, ponieważ wzrost opłat (w Kołobrzegu o 9,5 procent, a w Ustroniu Morskim o 11 procent) po 11 latach przerwy uznały za satysfakcjonujący.