GMINA DYGOWO

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

7,2 miliona złotych. Wśród  Inwestycji przeprowadzonych na terenie gminy była przebudowa dróg we Włościborzu (droga gminna i powiatowa). Koszt tego zadania to blisko trzy miliony złotych, z czego gmina Dygowo pozyskała dofinansowanie na kwotę 1.387.322 zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – popularnie zwanych schetynówką. Kolejną duże przedsięwzięcie to termomodernizacja zespołu szkół w Dygowie realizowana w ramach dużego projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Na ten cel zostały pozyskane środki z Norweskich Mechanizmów Finansowych. Całkowity koszt termomodernizacji to trochę ponad 1,5 mln zł. Z tego samego programu została wykonana termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Bardach. Tutaj całkowity koszt inwestycji był dużo mniejszy, bo i zakres nie taki jak w przypadku budynku szkoły.
W połowie roku został oddany do użytkowania piękny budynek remizy OSP we Wrzosowie, którego realizację rozpoczęto w 2014 roku. Na ten cel Gmina Dygowo pozyskała środki z PO RYBY za pośrednictwem Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.  Całkowity koszt remizy to ok 1,8 mln złotych, natomiast dofinansowanie 591 tysięcy złotych. Do wymienionej jednostki w kwietniu tego roku został zakupiony także samochód pożarniczy ,którego koszt to 843 480 zł. Dofinansowanie na zakup tego pojazdu wraz z niezbędnym wyposażeniem gmina pozyskała  z RPO oraz WFOŚ. W tym roku wykonano również miejsca spotkań dla mieszkańców  miejscowości Jazy i Dygowo. Na ten cel dofinansowanie pozyskano ze środków PROW.  Obecnie trwa realizacja zadania związanego z termomodernizacją Ośrodka Zdrowia we Wrzosowie. Prace zbliżają się już ku końcowi.  Zakontraktowana kwota na ten cel to 650 tysięcy złotych. Plany inwestycyjne na rok 2016 i lata kolejne , uzależnione są  od nowego okresu programowania środków unijnych na lata 2014  - 2020. Na tą chwilę Gmina Dygowo przygotowuje się merytorycznie i formalnie, aby z chwilą ogłoszenia naborów być gotowym do składania wniosków.