GMINA DYGOWO

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

w 2017 roku. Taką możliwość daje Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych ,zwany popularnie „schetynówką”,który udziela samorządom dotacji celowych z budżetu państwa ,na dofinansowanie w zakresie przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych. Warunek to wykonanie projektu i złożenie wniosku do sierpnia tego roku, oczywiście po zatwierdzeniu finansowania – ścieżka  kredytowa- przez Radę Gminy. Druga wiadomość nie była już  tak optymistyczna. Szczególnie właściciele posesji leżących na odcinku Diamentowej od przy ulicy Kołobrzeskiej mają powód do niezadowolenia. Aby przyszły projekt spełniał warunki programu to muszą być zachowane miedzy innymi normatywne szerokości drogi dwujezdniowej lub jednojezdniowej ,licząc z chodnikami i poboczem.  W tym miejscu zaznaczyć trzeba ,że rozwiązanie drogi jednojezdniowej spowoduje konieczność wprowadzenia na części ulicy ruchu jednokierunkowego i takie rozwiązanie otrzyma mniejszą ilość punktów w ocenie projektu. Najistotniejsze jest jednak to, że w każdym z wymienionych rozwiązań  aktualny pas drogowy jest za wąski. Na terenie trzech posesji stoją ogrodzenia , teren jest zagospodarowany od lat i koniecznym jest odkupienie -w ramach porozumienia stron- przez Gminę ,fragmentów tych posesji na rzecz przebudowy drogi. Wójt zadeklarował wyceny z uwzględnieniem rynkowych wartości gruntu i ogrodzeń , które musiałyby zostać przesunięte. W trakcie zebrania nie zapadły jednak ostateczne deklaracje właścicieli posesji co zgody na zmniejszenie działek. Ponadto projektant przedstawił także założenia ,co do rozwiązań technicznych przyszłej inwestycji. Ciekawostką jest koncepcja budowy nawierzchni jezdni z betonu. Wszystko wygląda pięknie ,ale czy wójt znajdzie korzystne rozwiązanie  dla obu stron w kwestii wykupu gruntów tego nie wiemy. Czasu jest niewiele na wykonanie projektu technicznego , uzyskania właściwych pozwoleń oraz na złożenie wniosku do programu. Trzymam kciuki, także jako mieszkaniec Diamentowej.