Pani Antonina z Dygowa skończyła 100 lat!

Pani Antonina z Dygowa skończyła 100 lat!

Sto lat życzymy każdemu przy okazji urodzin lub imienin, jednakże doczekać tak zacnego jubileuszu udaje się tylko nielicznym. Tego daru doświadczyła Pani Antonina Kropielnicka z Dygowa, która przyszła na świat 16 listopada 1923 roku na Kresach II Rzeczypospolitej.  Pani Antonina jest osobą pogodną, uśmiechniętą, rozmowną, wychowała trójkę dzieci i może pochwalić się dziesięciorgiem wnucząt ,osiemnaściorgiem prawnucząt i dziewięciorgiem praprawnucząt. W  Dygowie mieszka od 1946 roku, jest jednym pierwszych osadników ziemi dygowskiej. Przez wiele lat była członkinią Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie.

W dniu dzisiejszym szacowna jubilatka celebrowała ten wyjątkowy jubileusz w domu , w gronie rodziny i licznych gości. Życzenia dalszych lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności składali:

· przedstawiciele Placówki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kołobrzegu,

· Wójt Gminy Dygowo – Grzegorz Starczyk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dygowie – Ewa Kowalczyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie –Wioleta Dzwolak,

· Przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. Marek Kowalski – Prezes Zarządu, Mirosław Zalewski - Wiceprezes Zarządu, Piotr Dolata - Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego,

· Przedstawiciele jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie z prezesem Marcinem Tekiel na czele,

· Lekarz rodziny Krystyna Woźniak wraz z pielęgniarką Krystyną Stachowiak.

Podczas uroczystości obecni byli również przedstawiciele radia i telewizji regionalnej.

Wśród licznych prezentów , które trafiły na ręce jubilatki, był pamiątkowy zbiór fotografii Pani Antoniny z różnych okresów jej życia, które zebrane w kolaż podarowane zostały przez Urząd Stanu Cywilnego w Dygowie.100-lat-Antoniny-Kropielnickiej-Dygowo-

Redakcja Portalu GminaDygowo.pl życzy pani Antoninie dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat pełnych rodzinnego ciepła, radości i miłości.


Drukuj