5 komitetów wyborczych zgłosiło kandydatów na radnych gminy Dygowo

Pięć komitetów wyborczych zgłosiło do Gminnej Komisji Wyborczej w Dygowie swoich kandydatów na radnych. Termin zgłaszania upłynął wczoraj o północy. W okręgach nr 9 - Jazy, Jażdże, Połomino, Łykowo, 10 - Skoczów, 13 – Czernin zgłoszono tylko po jednym kandydacie, w związku z tym GKW poprzez obwieszczenie wezwie komitety wyborcze do wystawienia dodatkowych kandydatów na radnych. Dyżury będą pełnione przez komiesję w dniach: 20, 21, 24 września w godzinach od 10.00 do 14.00.. Jednocześnie GKW przystąpi do weryfikacji formalnej już głoszonych kandydatur. Lista imienna kandydatów na radnych zostanie opublikowana najpóźniej do 6 października. Kolejny ważny termin to 26 września. Tego dnia upływa termin zgłaszania gminnej komisji wyborczej kandydatów na wójta.

Drukuj