Podsumowanie wyborów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w okręgu nr 3 (tabela, wideo)

Wybory do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zakończone. W okręgu wyborczym nr 3 obejmującym 5 powiatów: choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński i wałecki o 5 mandatów walczyło 55 kandydatów. Uprawnionych do głosowania w okręgu było 226 230 wyborców. Na wszystkich kandydatów oddano łącznie

ważnych głosów 105 867, głosów nieważnych było 10 474. Jedyną kandydatką do sejmiku z terenu gminy Dygowo była Helena Rudzis-Gruchała, która uzyskała łącznie 2127 głosów. To drugi wynik na liście KW PSL i trzeci wśród wszystkich kandydatów z powiatu kołobrzeskiego.  W okręgu nr 3 największą ilość głosów tj. 16394 zdobył Janusz Gromek. Ten wynik daje czwarte miejsce  pod względem uzyskanych głosów przez kandydatów we wszystkich okręgach i trzecie pod względem udziału procentowego w skali okręgu. Poniżej tabela obrazująca wyniki kandydatów z okręgu nr 3 do sejmiku z perspektywy głosów oddanych przez mieszkańców gminy Dygowo oraz podsumowanie startu przez panią Helenę Rudzis- Gruchałę.
Szczegółowe informacje:
http://www.bip.wzp.pl/sites/bip.wzp.pl/files/articles/okregnr3_3.pdf
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/320000#results_elect_council


Drukuj