Piknik Integracyjno-Kulturalny w DPS we Włościborzu

Dom Pomocy Społecznej we Włościborzu był wczoraj miejscem spotkania podopiecznych z tutejszego domu oraz z DPS-u  w Gościnie i Piotrowicach. Po raz kolejny odbył się Piknik Integracyjno-Kulturalny. Licznie przybyli goście , senator Anna Sztark, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, wicestarosta Helena Rudzis-Gruchała, wójt Marek Zawadzki, członek rady powiatu Mirosław Tessikowski, przewodnicząca rady powiatu Danuta Adamska-Czepczyńska, dyrektor  Centrum Pomocy Rodzinie Liliana Korzeniewska , prezes stowarzyszenia „SENIOR” Antoni Bernatowicz oraz dyrektor DPS Gościno Wiesław Matysz wraz z zastępcą Agnieszką Bany. Gości i podopiecznych przywitała dyrektor Małgorzata Rzepka-Klincewicz. Mimo pochmurnej aury gospodarze pikniku uśmiechem i dobrym humorem stworzyli nastrój świetnej zabawy, aktywnie w niej uczestnicząc, szczególnie w tanecznym rytmie rock end rolla ,do którego  dołączyła także dyrekcja z Gościna. Nie brakowało chętnych wśród podopiecznych do konkurencji zręcznościowych: karmienia kisielem, owijania papierem toaletowym na „mumię” ,czy zespołowego napełniania kubkiem wody butelki. W części artystycznej wystąpiła a cappella ,Jadwiga Łomasko i Jerzy Lewicki solista chóru „ Jedność” z Kołobrzegu, a następnie Zespół Śpiewaczy „Dąbrówka” z Dębogardu. Całości piknikowego klimatu dopełniła doskonała kuchnia. Dania na ciepło , sałatki przekąski oraz ciasta były wyśmienite.Zapraszam na fotogalerię z pikniku.