12 września 2024 roku Dom Pomocy Społecznej we Włościborzu świętował jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczystości odbyły się w malowniczym plenerze kompleksu parkowego, który otacza placówkę. Szmaragdowe Gody DPS-u to wyjątkowy dzień zarówno dla pracowników, byłych pracowników, jak i mieszkańców, którzy od lat związani są z tym miejscem, stanowiącym azyl dla osób starszych oraz przewlekle chorych.

W obchodach wzięło udział wielu znamienitych gości, Przyjaciół Domu oraz mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektor DPS-u, Małgorzaty Rzepki-Klincewicz, która podkreśliła ogromne znaczenie tej placówki dla społeczności powiatu kołobrzeskiego. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na dotychczasowe osiągnięcia Domu Pomocy Społecznej oraz na dążenie do dalszego rozwoju i poprawy warunków życia mieszkańców. Placówka, której misją jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz godnego życia osobom wymagającym opieki, nieustannie podnosi standardy swojej działalności.

Jubileusz 55-lecia był również doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy przez lata przyczynili się do sukcesu DPS-u. Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz ich troskliwej opiece placówka stała się miejscem, w którym osoby starsze oraz przewlekle chore mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Szczególne podziękowania skierowane zostały do byłych pracowników, którzy swoją ciężką pracą i poświęceniem przyczynili się do budowania fundamentów tej instytucji.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu przebywa 94 mieszkańców. Najstarsza mieszkanka ma 96 lat, natomiast najmłodszy mieszkaniec liczy 26 lat, co pokazuje, jak szerokie spektrum osób znajduje tutaj wsparcie. Placówka oferuje całodobową opiekę, pomoc w codziennych czynnościach życiowych oraz wsparcie w zakresie utrzymania i poprawy zdolności motorycznych swoich podopiecznych. W DPS-ie mieszkańcy mają zapewnione kompleksowe wsparcie medyczne, rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, co znacząco wpływa na poprawę jakości ich życia.

Zakończeniem oficjalnej części uroczystości był poczęstunek, w trakcie którego goście mogli delektować się jubileuszowym tortem oraz licznymi potrawami przygotowanymi przez zespół pracownic DPS-u, które na co dzień dbają o posiłki mieszkańców. Na scenie wystąpił zespół śpiewaczy „Dąbrówki” z Dębogardu.

O historii powstawania DPS-u można przeczytać w artykule „50 lat DPS-u we Włościborzu. Początek historii.”