Wrzos Wrzosowo podsumował rundę jesienną i podziękował sponsorom

Wrzos Wrzosowo podsumował rundę jesienną i podziękował sponsorom

Gminny Klub Piłkarski Wrzos Wrzosowo zakończył rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2022/2023 na czwartym miejscu w tabeli A-klasy. Założenia na sezon drużyna z Wrzosowa ma jasno sprecyzowane – awans do okręgówki. Plany trochę się pokrzyżowały.  Cztery porażki i remis oddaliły zespół nieznacznie od miejsca w tabeli , które dawałoby pewny start po upragniony cel na wiosnę.  Jednakże  nie jest źle. Wrzos jest drużyną amatorską , której kadrę stanowią ludzie na co dzień pracujący w różnych profesjach i w różnych przedziałach czasowych,a do tego w większości posiadają rodziny. W związku z tym nie zawsze możliwe jest zapewnienie frekwencji i predyspozycji do gry w meczach , które rozgrywane są  w weekendy. Także warto docenić zespół za dobry wynik oraz za fakt że nie odpuszcza założonego celu.

Trener Wrzosa , Dawid Michalak tak podsumował rundę jesienną:

Runda bardzo ciężka piłkarsko jak i trenersko.  Nikt przed sezonem się nie spodziewał ,że stracimy punkty aż w pięciu meczach ,byliśmy nastawieni na awans , a teraz bijemy się w czubie tabeli. Ten awans nie jest przesądzony ,ten awans może się rozwiać pomiędzy sześcioma drużynami bo 6 drużyna traci tylko 7 punktów, także liga nas zaskoczyła i liga jest bardzo wyrównana.

Przerwa w rozgrywkach dla zawodników będzie bardzo ciężka ,dla większości zawodników może to być najcięższa zima w ich przygodzie piłkarskiej ,planujemy bardzo, bardzo ciężko pracować. Planujemy również ściągnąć paru zawodników ,nie będę mówił ilu, ale planujemy się wzmocnić.

W sobotę 26 listopada zarząd Wrzosa zaprosił do świetlicy wiejskiej we Wrzosowie sponsorów drużyny. W imieniu zarządu , kierownik drużyny , Piotr Wojda podziękował za okazane wsparcie, zrozumienie  potrzeb zespołu oraz zapewnił ,że Wrzos będzie dążył do realizacji postawionych celów.

Głos zabrali także przedstawiciele podmiotów wspierających  Wrzosa Wrzosowo:

Grzegorz Starczyk -Wójt Gminy Dygowo,

Ireneusz Górski - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Białogardzie,

Kamila Starczyk – właścicielka firmy przewozowej KAMI z Wrzosowa,

Agnieszka Dopart - przedstawiciela firmy BODAL ze Skoczowa.

Drużynę Wrzosa Wrzosowa wspierają również firmy: RAF –MAX i Fotowoltaika Bracia Kurowscy.


Drukuj