W Dygowie aktywnie – charytatywnie

Dygowskie organizacje: klub sportowy Grot , Ochotnicza Straż Pożarna i sołectwo zorganizowały w niedzielę akcję charytatywną na rzecz mieszkańców poszkodowanych przez pożar budynku mieszkalnego w Dygowie. Już od rana sołectwo wystawiło stoisko z domowymi wypiekami na Placu Wolności . Chętnych na przysmaki i jednocześnie na wsparcie akcji, szczególnie po kończących sią mszach nie brakowało. Od godziny 14-tej  w hali sportowej szkoły w Dygowie rozpoczął się turniej siatkówki ,do którego zgłosiło się dziewięć drużyn: Kocury, OSP Dygowo, OSP Piotrowice, Lejdis, OSP Dygowo I i II, Gumisie, OSP Wrzosowo , Samorządowcy i My Tu Tylko Popatrzeć.  Przed każdym z rozegranych meczów zawodnicy zrzucali do skarbonki trzymanej przez maskotkę turnieju ,datki.  W czasie trwania akcji zebrano środki w kwocie 1912,70 złotych, które zasilą konto bankowe utworzone  przez Gminę Dygowo na rzecz poszkodowanych.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.