11 lipca 2019 roku przejdzie do historii Wrzosowa gminy Dygowo jako dzień kiedy nastąpiła inauguracja działalności Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki”. Przez wiele tygodni tego roku grupa Pań z wielkim zapałem i determinacją wdrażała w życie pomysł założenia stowarzyszenia – Koła Gospodyń Wiejskich. Założenie było aby koło zrzeszało wielopokoleniowo mieszkanki Wrzosowa i działało ma wszelkich płaszczyznach życia społecznego.

Wszystko się udało. Panie zarejestrowały stowarzyszenie, mają własne logo i co najważniejsze, 33 członkinie koła! Na wczorajszym spotkaniu wybrano zarząd w skład którego wchodzą: przewodnicząca Anna Krysztofiak, wiceprzewodnicząca Monika Kamińska i członek zarządu i skarbnik Kamila Starczyk. Na spotkaniu inauguracyjnym obecni byli: wójt Grzegorz Starczyk, sekretarz gminy Dorota Gruchała, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, wiceprzewodniczący Piotr Krysztofiak i radny Krzysztof Jamroży.

Zapraszam do obejrzenia relacji wideo ze spotkania.