września 2024 roku odbyła się III kolejka Ligi Amatorskiej w Dygowie, w której wzięło udział 240 zawodników z 4 kategorii wiekowych. Było to prawdziwe piłkarskie święto, które na długo zapadnie w pamięci wszystkich miłośników futbolu w Dygowie.

Od samego rana, o godzinie 7:00, rozpoczęły się przygotowania do turnieju „Amatorskie Granie w Dygowie”, który ruszył o 10:00. Wczoraj w Dygowie odbyły się dożynki gminne, a dziś, już o świcie, rodzice-wolontariusze pojawili się, by pomóc w przygotowaniu boisk do gry. W organizację włączyła się także pani Katarzyna Iwanejko, dyrektor GOKiB Dygowo, która wsparła nas w pracach porządkowych, aby boiska były w jak najlepszym stanie.

Serdeczne podziękowania należą się również władzom Gminy Dygowo za dbanie o utrzymanie boisk, które służą na co dzień do treningów piłkarskich. Dzisiejszy dzień to prawdziwe piłkarskie eldorado zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych zawodników. Pomimo ponad 30-stopniowego upału, żaden z graczy nie zrezygnował z pasji do piłki nożnej. Każdy uczestnik turnieju, z uśmiechem na twarzy, pokazywał swoje umiejętności, a wyniki schodziły na drugi plan. Piękne bramki, świetne akcje i gra w duchu fair play widoczne były na każdym boisku, w każdej sekundzie meczów. Największym sukcesem tego turnieju było serce do gry, jakie pokazali młodzi zawodnicy.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich trenerów, którzy w sumie podczas trzech kolejek poświęcili ponad 20 godzin, wspierając pasje swoich podopiecznych. Ogromny sukces turnieju to także fantastyczny doping rodziców, którzy przestrzegali zasad fair play – byliście niezastąpieni!

O godzinie 12:30, na zakończenie pierwszej części rozgrywek, pojawił się wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, który uhonorował dzieci ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Jego słowa, które z pewnością zapamiętamy i które wierzymy, że się spełnią, brzmiały: „Wierzymy, że wszyscy staniecie się drugimi Lewandowskimi”. My, jako trenerzy, również wierzymy, że marzenia naszych młodych zawodników się spełnią, bo piłka nożna to ich pasja.

Na zakończenie wójt Gminy Dygowo otrzymał od Klubu KS Perła Gmina Dygowo pamiątkowy szalik z logo klubu oraz Gminy Dygowo – na znak trzyletniej, udanej współpracy. Obecnie w klubie trenuje ponad 80 zawodników.

O godzinie 16:00, na zakończenie rozgrywek Żaka Starszego, zaszczyciła nas swoją obecnością zastępca wójta Gminy Dygowo, pani Izabela Płomińska, która ciepłymi słowami utwierdziła nas w przekonaniu, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Turniej „Amatorskie Granie w Dygowie” mógł się odbyć dzięki wsparciu z Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lig Amatorskich”. To był wspaniały czas, pełen emocji, z frekwencją 240 zawodników i niemalże drugie tyle rodziców na trybunach.

Dziękujemy klubom, które wzięły udział w rozgrywkach:

MKS Sokół Karlino

Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg

MKP Kotwica Kołobrzeg – Grupy Młodzieżowe

KS Perła Gmina Dygowo

Głaz Tychowo

Olimp Gościno – Grupy Młodzieżowe

Akademia Piłkarska Mielno

UKS Bieliki Stare Bielice

W starszych grupach rywalizowały drużyny:

Reprezentacja Wrzosowo, Dygowo oraz Ustronie Morskie

KS Perła Gmina Dygowo – trampkarz